pondělí 8. května 2017

Otolína a žlutá kočka | Knižní recenze

Název: Otolína a žlutá kočka
Originální název: Ottoline and the yelow cat
Autor: Chris Riddel
Nakladatelství: Presco Group
Počet stran: 172

Hlavní hrdinkou této mezinárodně úspěšné knižní série je dívenka jménem Otolína, která žije ve Velkém Městě, v mrakodrapu zvaném Pepřenka a zažívá nejrůznější dobrodružství. Její rodiče jsou neustále na cestách, takže jí společnost dělá jen její dobrý přítel pan Moura, tvor z norských močálů, kterého jí před lety přivezli rodiče ze svých cest. V tomto příběhu se Otolína s panem Mourou snaží vyřešit případ ztracených šperků a psích mazlíků...


Tato knížka na první pohled zaujme povedenou obálkou a po otevření čtenář zjišťuje, že celá knížka je opravdu pěkně graficky zpracována. Už je to pár let, co jsem si naposledy otevírala dětskou knížku, takže návrat ke knížkám plných nápaditých ilustrací byl příjemný odpočinek.

Samotnou Otolínu vidím jako jednu z mnoha dětí dnešní doby, na které rodiče nemají moc času. Otolína je však chytrá, zvídavá a kreativní holčička s hlavou plnou nápadů a fantazií. Ji a hlavně pana Mouru si čtenář velmi rychle oblíbí, jejich vztah je milý a roztomilý a jistě vyvolá úsměv na tváři.

Na knížce oceňuji fakt, že je dělaná pro chytré děti, tak jako je tato knížečka chytrá sama o sobě. Pro děti, které tolik nečtou, může být atraktivní, neboť mimo text samotného příběhu nabízí také mnoho obrázků, výstřižků z novin, pohlednic a milých poznámek.

Přestože už jsem takové větší dítko, s knížkou jsem strávila příjemnou chvíli a i mě samotnou docela zajímalo, jak to celé dopadne. Jde o úsměvný příběh s mnoha úsměvnými momenty, které nedělají knížku zajímavou jen pro děti, kterým je určena, ale jistě i jejich rodičům, kteří jim předčítají. Nebo zkrátka pro kohokoli, kdo si chce na chvíli odpočinout od starostí dospělého života a na několik minut se vrátit do dětských chvil.

Moc děkuj nakladatelství Presco Group za poskytnutí recenzního výtisku.
Žádné komentáře :

Okomentovat

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML