čtvrtek 29. prosince 2016

Nebezpečné lži | Knižní recenze

Název: Nebezpečné lži
Originální název: Dangerous Lies
Autor: Becca Fitzpatricková
Překlad: Lucie Jiránková
Počet stran: 325
Nakladatelství: Egmont

Úspěšná autorka Becca Fitzpatricková, známá především pro svou tetralogii Zavržený, přichází s novým příběhem. Tentokrát se nesetkáme s anděly, ale s obyčejnou americkou holkou, která před všemi něco tají...

Stella vyrostla v bohaté rodině, ale celý život musela řešit jiné problémy - od chvíle, kdy je táta opustil, je její matka závislá na drogách. Všechno se ale ještě zhorší, když se dívka stane svědkem vraždy. Nyní je zařazena do programu na ochranu svědků a musí opustit rodnou Filadelfii a všechny, které znala. Stella je přesunuta do zdánlivě nudného městečka v Nebrasce, žije u bývalé policistky v důchodu, kterou nemůže vystát. Také se ale setkává s Chetem Falconerem, který jí zamotá hlavu. Zdá se však, že ani tady není Stella úplně v bezpečí...


Už od počátku jsem si byla jistá jednou věcí - ta holka by jednu zasloužila. Už po několika stránkách jsem měla rozmazlené a otravné hlavní hrdinky plné zuby. Chovala se navíc mnohdy nelogicky, v každou chvíli chtěla něco jiného - zkrátka ten typ hrdinky, nad kterou můžeme jen zavrtět hlavou. Co se týče ostatních postav, nijak zvlášť mi nevadily, ale ani se nedá říct, že by si mě některá z nich získala.

Na druhou stranu, knížka se snadno a hezky čte a čtenáře zkrátka baví. Přestože jsem narazila na pasáže, které mě trochu nudily a přeskakovala jsem je očima, celou dobu mě zajímalo, jak to celé dopadne, zajímala mě všechna tajemství jistých postav a u čtení se mi podařilo vypnout a nechat se unášet příběhem.

Není toho zase tolik, co by se k Nebezpečným lžím dalo říct. Pokud čekáte napínavý thriller, asi se poohlédněte někde jinde. Ale pokud dáváte přednost nějaké oddechové YA knížce, přestože pojednává i o vážnějších tématech, pak tato kniha není špatná volba. Když od ní nebudete mít vysoká očekávání, mohla by vám být příjemným společníkem pro jedno či dvě odpoledne.
3 komentáře :

 1. Já tu její "andělskou" sérii naprosto žrala a rozhodně si tuhle knížku seženu. Už jen podle toho, jak popisuješ tu hlavní hrdinku, mi je jasný, že ji budou chtít taky jednu fláknout, ale proč si nezpříjemnit den nějakou slaďoulinkou romanťárnou.

  Prolhaná Mrcha

  OdpovědětVymazat
 2. Od autorky jsem četla právě zmiňovanou andělskou sérii a tu jsem si zamilovala, takže již dlouho plánuji její další knihu (která by měla být thriller) Černý led a teď i Nebezpečné lži :)
  Super recenze :)

  OdpovědětVymazat
 3. Kniha mě zaujala na první pohled, ale tím to zatím skončilo :D

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML