sobota 8. října 2016

Krabáci | Knižní recenze

Název: Krabáci - Totálně trapná lovestory
Originální název: Lobsters. A Socially Awkward Lovestory.
Autor: Lucy Ivison, Tom Ellen
Překlad: Veronika Grant
Počet stran: 264
Nakladatelství: Fragment

Hledání vytouženého Krabáka nebylo nikdy snadné, ale kdy jindy je lepší čas na hledání lásky než léto? Hannah a Sam však hlavně chtějí mít za sebou už své poprvé a ukáže se, že to není tak úplně snadné. Zvlášť když existují kamarádi, kteří všechno často ještě zkomplikují...


Upřímně jsem byla z knížky příjemně překvapena. Ten dodatek "Totálně trapná lovestory" je asi docela přesný, jenže většina mladičkých lovestory, nemluvě o knížkách, ale zkrátka o životě, bývá totálně trapná. Živě si dovedu představit, že něco takového by se klidně stalo, přece jen jsem ve stejném věku jako Hannah, Sam a jejich kamarádi a dobře vím, o čem mluví.

Není to ale jen lovestory. Setkáváme se i s problémy přátelství a zkrátka všech komplikací, které nastávají, když je vám osmnáct a lidé od vás náhle příliš očekávají.

Často se o knížkách říká, že jsou vtipné, ale upřímně - tady jsem se vskutku nasmála, lidé po mně podivně pokukovali, čemu se pořád tak směji.

Je to vtipné, je to čtivé - celou knížku jsem přečetla za jeden den a vůbec to není trapná romantika, kterou bychom hledali jen v knížkách. Je to takové, jaké to v životě bývá, trapné, nedokonalé... opravdové. Není to žádná přelomová literatura, jen obyčejný příběh ze světa teenagerů, ale ve svém žánru je to jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Na léto jako dělaná.
4 komentáře :

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML