sobota 23. dubna 2016

Volba | Knižní recenze

Název: Volba
Originální název: The Choice
Autor: Nicholas Sparks
Překlad: Dana Stuchlá
Počet stran: 272
Nakladatelství: Ikar

Vsadím se, že jméno Nicholas Sparks není ani potřeba přibližovat, kdopak by neznal legendární Zápisník jedné lásky? Po mém přečtení Zápisníku jsem usoudila, že zajisté sáhnu po další Sparksově knize. A volba padla na Volbu.


V první části románu zavítáme do roku 1996. Setkáváme se s Travisem, atraktivním maloměstským veterinářem, který procestoval svět, mnoho toho zažil - včetně žen. Nikdy ale nezažil vážný vztah a ani jej příliš nevyhledával - nikdy neměl tu potřebu. Pak je tu Gabby, dětská lékařka, která se přestěhovala z velkého města do malého Beaufortu, kvůli svému dlouholetému příteli Kevinovi. A náhodou se nastěhuje hned vedle Travise...

"Konverzace je jako text a smích zase hudba a dohromady z času stráveného
společně vznikne melodie, která se může hrát stále dokola aniž by se omrzela." 

První část je hrozně krásná. Romantická, zamilovaná, nádherná. Sledujeme Travise a Gabby, jak se seznamují, jak se doplňují, jak se do sebe zamilovávají. A pak nastane druhá část, kdy nás Sparks z této nádherné romantiky zcela vytrhne, předhodí kruté realitě a bez milosti nás zlomí. Ten přeskok byl tak silný, že mě zasáhl a musím uznat, že mi Sparks už zase zlomil srdce. Jsem mu za to ovšem tuze vděčná.

Autor píše vážně nádherně. Jeho romantika je krásná, svá, dovede k dojetí, ale obejde se bez klišé. Zkrátka zapůsobí. A Volba byla taky taková. Je to sice jen druhá knížka, již jsem od Sparkse přečetla, ale rozhodně si spisovatel dávno stihl získat moje srdíčko. Navíc oceňuji jeho schopnost skvěle zachytit romantický okamžik, je to vskutku kouzelné.

Jestli se vám romantika vyloženě nepříčí, pak byste si knížku neměli nechat ujít. Rozhodně mě nezklamala a nabídla mi vše, co bych od výborné romantické knížky očekávala. Možná vám zlomí srdce, ale víte co? Stojí to za to.


Za zprostředkování recenzního výtisku moc děkuji Databázi knih.
6 komentářů :

 1. Sparksa milujem! Je to vážne super spisovateľ. Krásna recenzia, neviem sa dočkať, kedy sa ku knihe dostanem. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Romantika mi nevadí a ten Sparks je všude, už bych si teda taky měla něco přečíst :D

  OdpovědětVymazat
 3. Hezká recenze :) Já si Volbu určitě nenechám ujít, tak jsem zvědavá, jak se mi zalíbí :) Přeji krásný večer :)

  OdpovědětVymazat
 4. Abych se přiznala, nikdy jsem nic od Nicholase Sparkse nečetla, znám jen filmy. Bojím se, aby to na mě v knižní podobě nebyla až moc velká romantika.

  OdpovědětVymazat
 5. Sparkse zbožňuju. Volba je skvělá. Srdce mi však nezlomila, to dokázala jiná jeho kniha a to sice To nejlepší z nás. Pokud jsi ji ještě nečetla, doporučuji.

  OdpovědětVymazat
 6. Super recenze. Sparks je na oddechové chvilky, kdy chcete i obměnit slzné kanálky :) Mám to u něj zaručené, ale líbí se mi ta emotivní chvilka s jeho knihami

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML