pátek 8. dubna 2016

Už budu | Knižní recenze

Název: Už budu
Originální název: Jeg kommer snart
Autor: Selma Lonning Aaro
Překlad: Anežka Sobotková
Počet stran: 216
Nakladatelství: XYZ

Zvláštní knížka nejen o ženském orgasmu...

Julie je vdaná žena se třemi dětmi, kterou aktuálně tíží jedna věc: Nikdy nezažila orgasmus. Už od svého poprvé jej svědomitě předstírá. Nastal ale čas, kdy se to rozhodne změnit, umíní si, že za každou cenu se jí to povede a dělá proto všechno možné - od čtení desítek tematických článků, přes zamykání se v koupelně se zeleninou, přes koupi vibrátoru, až k lesbickému sexu... Mezitím nám Julie vypráví o svém životě a o všech nejen sexuálních zážitcích.


Musím přiznat, že Julie mi nebyla zrovna dvakrát sympatická a vlastně ani žádná jiná postava. Kupodivu mi to ale vůbec nevadilo, neznepříjemňovalo to četbu a zkrátka to nebylo podstatné.

Měla bych říct, že Už budu není žádný erotický román. Není to ani směšný příběh o onanující ženě... Ačkoliv se to možná nezdá, ačkoliv vás to třeba překvapí - má to hlubší myšlenku. Nemůžu tvrdit, že to není o sexu, protože je to o sexu, orgasmu a všech aktivitách s tím spjatých. Jenže, na což v erotických příbězích nenarážíme, autorka ukazuje, že to není jen to. Že asi nelze oddělit náš sexuální život od života běžného. Jdou ruku v ruce a o tom to tak nějak je - o životě, o lásce, o rodině, o lidech, o sexu a sexualitě, o ženách, o orgasmu, o očekáváních - ne rozděleně, ne rozkouskovaně, jako jeden celek, kde vše souvisí se vším.

Mám ráda knížky, které nabízejí podněty k zamyšlení. Ať už k jakýmkoli myšlenkám. Tohle je - alespoň pro mě - jedna z nich. Ukazuje totiž na sexuálním dobrodružství to nejhezčí a nejdůležitější. Totiž, že to sice není nepodstatná věc, jde o významný prvek našeho života, taky umí být krásný i komplikovaný... Ale přes to všechno je na tom to nejhezčí a nejdůležitější, že to není nejdůležitější.

Možná mám jen takové to oko, které ve všem vidí trochu víc a ze všeho si beru příliš. Nemusí vás to zaujmout a nemusí to na vás zanechat ani nejmenší stopu. Třeba to pro vás bude jen mírně veselá knížka o ženě, co se zoufale snaží udělat. V každém případě je to chytlavé, čtivé a nepříliš dlouhé a s klidným svědomím mohu dát svůj tip jakékoli dívce nebo ženě.

4 komentáře :

 1. Zajímavá recenze. Upřímně, kdybych si Tvůj příspěvek nepřečetla, asi bych knihu obcházela velikým obloukem. Ale díky Tobě jí možná jednou, někdy, za čas... šanci dám. Za to Ti moc děkuji. Opravdu skvěle sepsáno. Přeji hezký večer :)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělá recenze! :)
  Kniha asi nebude nic pro můj věk, ale asi ji pořídím jako dárek :)

  OdpovědětVymazat
 3. Túto knihu som si včera kúpila a chystám sa na ňu už čoskoro (pretože je krátka a aktuálne nemám na čítanie toľko času, koľko by sa mi páčilo, tak sa do dlhších ani nepúšťam). Vyzerá to, že knižka bude presne taká, ako som si myslela. Vtipná, na zamyslenie a pohodová :)

  OdpovědětVymazat
 4. mám ji na seznamu, nejsem schopná se k ní propracovat. Díky Tvojí recenzi si ji už kurnik fakt musím pujčit :-)

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML