úterý 18. srpna 2015

Danteho holka | Knižní recenze

Název: Danteho holka
Originální název: Dante's girl
Autor: Courtney Cole
Počet stran: 288
Nakladatelství: CooBoo
Američanka Reece má letět za otcem do Londýna, kam se jí vůbec nechce. Když čeká na přestup v Amsterdamu, narazí na krásného a okouzlujícího chlapce jménem Dante, který má letět s ní. Věci se ale semelou a Reece nakonec do Londýna nedoletí - ocitne se na nádherném ostrově provoněným mořem, v obrovském domě a po boku úžasného kluka, který je náhodou synem místního premiéra...
Knížka nás přiláká už tou pěknou letní obálkou, která se k prosluněným letním dnům úplně hodí. Neměla jsem žádná očekávání a pustila se do knížky, abych si zkrátila dlouhé pracovní chvíle. A jak se mi to líbilo?

Zaprvé podotýkám, že je to celé dost neuvěřitelné, lehce přitažené za vlasy, předvídatelné a nechutně sladké. Reecino letadlo mělo problém a tak nastoupila do vrtulníku s klukem, kterého právě potkala, aby s ním letěla na nějaký ostrov, o kterém dosud neslyšela. A jejím rodičům to vůbec nevadí, protože je to přece syn premiéra... no jo, jasně.

Reece je holka z farmy, kde jezdí na koních a stará se o krávy, je odjakživa tajně zamilovaná do kluka své nejlepší kamarádky a je děsně americká. A má potřebu na to neustále upozorňovat. "Jsem Američanka, to víš, jsem Američanka, určitě? Jsem přece jen Američanka..." A znovu. A znovu. No jo, už to víme, holka, jsi křupka z balíkova ve velké Americe, nechceš nám ještě něco říct?

Takže je pro ni Caberra, ostrov poblíž Řecka, fakt ráj. Bydlet v paláci a chodit na formální večeře, s sexy chlapcem... Samozřejmě si hned najde nejlepší kamarádku a na scéně nechybí Elena - typická knižní mrcha. Rozmazlená, blbá, nikdo ji nemá rád a nikdo nechápe, co na ní ten skvělý kluk vidí. (Úplná Celeste ze Selekce a mnohé další.)

Ale je léto. Je to letní, je to milé, tak sladké, až se vám z toho cukr lepí na zuby, zkrátka neoriginální zamilovaná slaďárna. Ale líbilo se mi to. Přelouskala jsem to během jednoho dne, ládovala se u toho zmrzlinou, rozdávala čísla neznámým zájemcům a četla a četla.

Možná to není žádný zázrak, asi vás to nechytne za srdce a za týden pomalu zapomenete, o čem to bylo, ale jako oddechovka je to fajn a na léto jako dělaná. Přestože to má víc much než... - ehm, něco co má hodně much? - tak je to fajn. Pokud je vám náct a chcete se na chvíli odtrhnout z aktuální deštivé a šedé reality, je výlet na Caberru za sluníčkem a sladkým románkem ideální.

60%

1 komentář :

  1. Jejím rodičům to nevadí, protože to je přece syn premiéra... :DDD Ale jo, tak nějak jsem tušila, že to bude dost naivní, ale věřím, že takhle na léto to je fajn :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML