úterý 21. července 2015

Druhý hrob nalevo | Knižní recenze

Název: Druhý hrob nalevo
Originální název: Second grave on the left
Autor: Darynda Jones
Překlad: Tomáš Bíla
Počet stran: 360
Nakladatelství: BETA - Dobrovský

Smrtka Charley Davidsonová má zase co dělat. Reyes, Satanův syn, který ji odjakživa ochraňoval, hodlá opustit své lidské tělo a tomu chce Charley za každou cenu zabránit. Což není tak jednoduché, když je Charley navíc soukromá detektivka a má před sebou další případ. Tentokrát vyšetřuje zmizení kamarádky své nejlepší přítelkyně Cookie. A pak je tu ten nepříjemný fakt, že Charley vidí mrtvé lidi...


První díl byl podle mě skvělý začátek série a doufala jsem, že ten druhý bude stejně tak dobrý, jelikož druhé díly mají tendenci jít s kvalitou dolů. Nicméně Druhý hrob nalevo byl ještě mnohem lepší, než předchozí kniha.

Znovu tu máme Charley, která je prostě skvělá vypravěčka. Je sarkastická, vtipná a dovede zlepšit náladu i v těch nejhorších dnech. Zmiňovala jsem to už u prvního dílu a zmíním to i nyní - hlavní hrdinka je jedno velké, obrovské plus knihy, tedy celé série. Na tom se samozřejmě projevuje Daryndy styl psaní, který je čtivý a stránky pod rukama rychle ubíhají.

Když opět porovnám druhý díl s prvním, musím říct, že se zde čtenáři dostává mnohem více napětí a akce, více prostoru také dostává hrdinčina práce soukromé detektivky, než úvody do života smrtky. Nyní už svět a okolnosti známe, takže se to může pořádně rozjet. To vše dělalo díl mnohem záživnější.

Myslím, že toho není zase tolik, co by bylo třeba říct. Autorce se podařilo dát do knihy mnoho věcí - napětí, akci, romantiku, detektivní prvky, mrtvé lidi, démony a jako třešničku obří třešeň na dortu ještě pořádnou dávku humoru. A rozhodně náramně navnadit na pokračování. Celou sérii všem doporučuji, pokud jste již četli První hrob napravo a líbil se vám, pak už ani chvíli neváhejte a pusťte se do dvojky.

85%

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství BETA - Dobrovský.
4 komentáře :

  1. Tak na tuhle knížku se rozhodně brzy podívám, tahle tématika mě baví, připomíná mi (i když nepřímo) trilogii Čarodějka stínů. :) Povedená recenze. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Moc pěkná recenze :) Tahle série mě láká :) Vypadá to jako knížka přesně pro mě :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML