pátek 3. dubna 2015

Smrt krásných srnců | Audioknižní recenze

Název: Smrt krásných srnců
Autor: Ota Pavel
Čte: Miroslav Horníček, Karel Heřmánek
Délka: 2 hodiny 26 minut

Ota Pavel - český autor židovského původu, o kterém jste již pravděpodobně slyšeli. Já od autora nikdy nic nečetla a rozhodla jsem se jej zakusit v audiopodobě.

Smrt krásných srnců je dílo složené z několika povídek, všechny jsou inspirované životem spisovatele. V mnohých figuruje autorův tatínek, jsou zasazeny do válečného i poválečného období. Autor nás zavádí do svých vzpomínek na místa, která navštívil, na těžký život židovské rodiny za druhé světové válce i po ní.


Z povídek lze také vycítit velkou náklonnost k přírodě. Pavel popisuje přírodu a její krásy s citem, stejně tak se zaměřuje na to, jak je důležitá rodina a rodinné vztahy.

Ačkoliv se některé povídky odehrávají za války, nejsou podávány nijak násilně. Postavy i příběh zavání lehkým humorem i nadsázkou, přesto dovede autor živě přiblížit život židovské rodiny v průbehu války a strasti s tím spojené.

Kombinace skvělého umu spisovatele a poutavého stylu vyprávění interpretů vám nedovolí jen tak přestat poslouchat. Zaposloucháte se a než se nadějete, dvě hodiny uběhly nezvykle rychle. Četla jsem i některé psané ukázky, nicméně v podobě mluveného slova postavy i příběh ožívají. Pokud máte tohoto autora rádi, jistě se vyplatí si příběh i poslechnout. A pokud jste s ním ještě neměli tu čest, pomocí této audioknihy si k němu jistě najdete cestu. Zavřete oči, poslouchejte a nechte se na chvíli unést z reality za poutavého vyprávění.

85%


Za poskytnutí audia k recenzi děkuji Audioteka.cz.
Žádné komentáře :

Okomentovat

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML