středa 20. srpna 2014

Dopadlo to špatně... vzali se | Knižní recenze

Název: Dopadlo to špatně... vzali se
Autor: Alena Jakoubková
Počet stran: 224
Nakladatelství: Moba

Příběh, který vám už při pohledu na obálku prozradí, jak to vlastně dopadne, je vyprávěn z pohledu třiatřicetileté Zuzany, matky dvou dětí, kterou už odjakživa manžel podvádí. Celé roky to tolerovala kvůli dcerám - nyní jí však manžel oznámí, že jeho milenka je těhotná a miluje ji a že se chce rozvést. Čerstvě rozvedená žena však musí snášet další trápení - tři skvělé kamarádky, které si coby dohazovačky nedají pokoj.
Společně se Zuzanou zažíváme až humorně nezdařilé schůzky a potkáváme opravdu divné druhy všech mužských. Jeden by se divil, jak je těžké najít chlapa, který za něco stojí - není jak sterilní sklenice, nemá sklony pořád něco opravovat nebo to není podivný úchyl...

Příběh je vyprávěn vtipně, zve nás do světa žen, jejich přátelství a úsměvných plánů, přes perník v prášku až po hledání skutečné lásky. Ženské romány nikdy nebyly mým šálkem kávy, ale tento jsem si oblíbila, i když ještě nejsem schopna zcela pochopit svět a myšlení dospělých žen.

 Alena Jakoubková je výborná vypravěčka, vytvořila řádku zajímavých postav a přesto takových, jaké každý den potkáváme na ulici. Procházet se Zuzanou seznámení se všemi muži a snášení jejich vad mě bavilo. U celé knížky jsem se parádně zasmála, autorka má bezvadný smysl pro humor. Jsem plně rozhodnuta přečíst si i další knížky této skvělé české spisovatelky.

 Nejde o knihu, která by vás položila do kolen, ale nabízí příjemný zážitek na zpestření našich dnů, u kterého se nasmějete. Čte se to svižně, čtenáře to upoutá cobydup a během odpoledne je knížka přečtená. Pokud hledáte něco úsměvně pohodového, neváhejte po knížce sáhnout.
60%
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství MOBA.
Žádné komentáře :

Okomentovat

Za každý komentář Vám mnohokrát děkuji.

Return to top of page
Powered By Blogger | Design by Genesis Awesome | Blogger Template by Lord HTML